Pojištění jízdních kol

S příchodem pěkných dní, které nás provází od jara do pozdního podzimu, spousta z nás vyráží užít si je do přírody. A protože jsme národ cyklistů a každá část naší republiky je protkána cyklostezkami, kolo nedomyslitelně patří do naší základní sportovní výbavy.

S rostoucím trendem se lidé nebojí do koupě jízdních kol investovat a stále častěji volí elektrokola. A tady už poté přichází otazník, co se bude dít v případě, že mi kolo někdo odcizí..? Většina pojišťoven do pojištění domácnosti automaticky zahrnuje pojištění jízdních kol. Na jakou částku, to už se pak odvíjí od samotné pojistné částky na smlouvě a pojistných podmínkách dané pojišťovny. Existuje spousta výluk, na které je zapotřebí si dát pozor, protože pojistné plnění odcizení kola se například nevztahuje na situaci, kdy Vám kolo odcizí na veřejném místě, i přesto že bylo uzamčeno zámkem. Aby Vás příjem pojistného plnění byl oprávněny, musíte prokázat, že kolo bylo ukradeno z uzamčeného bytu, sklepa, garáže či vozidla a došlo tak zlodějem k překonání překážky.

Abyste se těmto výlukám vyhnuli, máte pak možnost sjednat si pojištění kola individuálně. To už automaticky v produktové nabídce všechny pojišťovny nemají, ale je jich na trhu pár, kde si jistě vyberete.